Specifications
| Product color | Zwart&geel |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Rechargeable battery |
| The battery type | 18650 |
| Light color | White light |
| Selling points description | Two brightness settings |
| Power | 5W |
| Voltage | DC3.7V |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 500lm |
| CRI | Ra≥80 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | III |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -10℃~45℃ |
| Battery capacity | 2000mAh |
| Net weight of a single product | 10g |
| Working duration | 2h |
| Life span | 30000h |
| Materiaal | abs |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 48 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325385194 |
| Artikelnummer | B105011WK |