Specifications
| Product color | Transparent |
| Light color | Warm light |
| Fitting | G4 |
| Power | 20W |
| Voltage | AC/DC12V |
| Current | 1667mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 2700K |
| Luminous flux | 150lm |
| CRI | Ra=100 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 360° |
| Hg(mg) | Zero |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~300℃ |
| Net weight of a single product | 1.3g |
| Life span | 1000h |
| Materiaal | Glass |
| Certificering | CE,ROHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | instellen(2pcs)/Papieren koker |
| Mid-package quantity | 6 |
| M.Package | instellen/Krimpfolie |
| Number of outer packs | 240 |
| Outer Package | set/carton |
| Quantity In Single Package | 2 pcs |
| EAN-code | 8433325410384 |
| Artikelnummer | B101033NH |