Specifications
| Product color | Black |
| Selling points description | 360° air circulation heating;Timing control;Temperature control;Non-stick coating;Detachable fryer;3.5L frying capacity;1500W high power ;High efficiency cooling system |
| Cable length | 1m |
| Power | 1500W |
| Voltage | 220-240V ~ |
| Frequentie | 50/60HZ |
| Schedule | 30min |
| Norm | VDE |
| Volume | 3.5L |
| Net weight of a single product | 4kg |
| Materiaal | PP |
| Inner Material | Non-stick coating |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | piece/Kraft box |
| Number of outer packs | 1 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325205065 |
| Artikelnummer | 300010IBO |