Specifications
| Product color | Yellow |
| Battery included or not | Yes |
| Light color | White light |
| Selling points description | Battery time: 100% power could use 4 hours; 60% power could use 9 hours; 20% power could use 12 hours. |
| Cable length | 100cm |
| Number of beads | 166LED |
| Power | 100W |
| Voltage | DC3.2V |
| Current | 4700mA |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 2200lm |
| CRI | Ra≥80 |
| Beam angle | 90° |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | III |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -10℃~50℃ |
| Battery capacity | 16000mAh |
| Net weight of a single product | 1.292kg |
| Life span | 30000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | Aluminum,pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 5 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325213251 |
| Artikelnummer | B10203XVP |