Specifications
| Product color | White |
| The battery type | Lithium batteries |
| The battery type | DC3.7V 4Ah |
| Light color | RGB+Warm light-Day light |
| Selling points description | Bluetooth mesh 200+ device interconnection control;Multiple control methods;Up-down layered lighting effects, suitable for various scenarios |
| Type of solar panel | Monocrystalline |
| Solar panel size | L170*W195*H15mm |
| Cable length | Solar panel:5m/Light:3m |
| Power | 20W |
| Voltage | DC3.7V |
| Current | 650mA |
| Color Temperature | RGB+2700K-6500K |
| Luminous flux | 200lm |
| CRI | Ra≥80 |
| Beam angle | 120° |
| Battery life | Max.24h |
| Safety level of luminaire | III |
| Charging time | 4-6H |
| Solar panel power | 5W |
| Solar panel voltage | DC5V |
| Solar panel current | 1000mA |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Outdoor |
| Working Temperature | -10℃~50℃ |
| Battery capacity | 4000mAh |
| Net weight of a single product | 1.2kg |
| Life span | 30000h |
| Materiaal | abs,PE |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 4 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325402983 |
| Artikelnummer | S1030233X |