Specifications
| Product color | Black&Stainless steel |
| Selling points description | Multifunctional baking;Grill plates can be laid 180° flat;Non-stick coated plates;Floating hinge system;Temperature adjustable;The upper and lower plates heating simultaneously;Lock mechanism design;Anti-scald handle;With oil collecting tray |
| Plate size | L290*W230mm |
| Cable length | 0.75m |
| Power | 2200W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V ~ |
| Frequentie | 50-60Hz |
| Norm | VDE |
| Net weight of a single product | 2.8kg |
| Materiaal | PF,Stainless steel |
| Materials of Plate | Aluminum |
| Certificering | CE,RoHS,LFGB |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 3 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325410681 |
| Artikelnummer | B302023Q1 |