Specifications
| Product color | Grey |
| Selling points description | Three settings: Cool air, Low speed&Low temp. and High speed&High temp.;Oblate concentrator;Overheating protection;Convenient hanging loop |
| Cable length | 1.8m |
| Power | 1400-1800W |
| Voltage | 220-240V ~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Powerful airflow | 10.6m/s |
| Norm | VDE |
| Net weight of a single product | 550g |
| Materiaal | abs,pc |
| Certificering | CE,RoHS,CB |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 24 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325294489 |
| Artikelnummer | 320000AU9 |