Specifications
| category | Floor lamp |
| Product color | Black |
| Selling points description | With foot switch |
| Fitting | E27 |
| Cable length | 1.8m |
| Power | MAX.60W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -5℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 2kg |
| Life span | 10000h |
| Materiaal | Iron |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 2 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325218225 |
| Artikelnummer | B10306AT2 |