Specifications
| Product color | White |
| Light color | Warm light |
| Selling points description | Match with geometric lines lampshade |
| Power | 36W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 180mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Luminous flux | 4000lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 230W |
| EEI | E |
| Safety level of luminaire | Current |
| Applicable area | 25㎡ |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Ceiling mounting |
| Net weight of a single product | 583.3g |
| Life span | 15000h |
| Switching frequency | 30000times |
| Materiaal | Metal,Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 6 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325373191 |
| Artikelnummer | B10310ZV8 |