Specifications
| Model | Medium stake lights |
| Product color | Silver |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Ni-MH battery |
| Light color | White light |
| Type of solar panel | Amorphous silicon |
| Solar panel size | L30*W30mm |
| Power | 0.012W |
| Voltage | DC1.2V |
| Current | 10mA |
| Color Temperature | 6500K |
| CRI | Ra≥70 |
| Hg(mg) | Zero |
| Battery life | 8-12h |
| Safety level of luminaire | III |
| Charging time | 4-6H |
| Solar panel power | 0.036W |
| Solar panel voltage | DC2V |
| Solar panel current | 18mA |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Outdoor |
| Working Temperature | -10℃~50℃ |
| Battery capacity | 100mAh |
| Net weight of a single product | 183.3g |
| Life span | 15000h |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Mid-package quantity | 12 |
| M.Package | piece/Display box |
| Number of outer packs | 12 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325321529 |
| Artikelnummer | B10201NL7 |