Specifications
| Product color | White |
| Light color | White light |
| Selling points description | High light efficiency |
| Cutout size | 585*1185mm |
| Power | 48W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 0.3A |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 8640lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | C |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Recessed mounted |
| Net weight of a single product | 3.9kg |
| Life span | 50000h |
| Switching frequency | 100000times |
| Materiaal | Aluminum alloy,Acrylic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 4 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325391928 |
| Artikelnummer | B104062LD |