Specifications
| category | Slim Down Light |
| Model | Square |
| Product color | White |
| Light color | Natural white |
| Selling points description | Surface mounted;White frame;Back-lit;ra≥80 |
| Number of beads | 4LED |
| Power | 24W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 140mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 4000K |
| Luminous flux | 2700lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 100° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 162W |
| EEI | E |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Installation method | Surface mounted |
| Net weight of a single product | 560g |
| Life span | 20000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | PP |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 10 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325291105 |
| Artikelnummer | B10404I0K |