Specifications
| category | Coin cell battery |
| The battery type | Coin cell battery |
| The battery type | CR2450 |
| Selling points description | All of the batteries are of high quality, lasting and durable;Stable voltage;Leak-proof technology;Mercury-free and environmentally friendly;Three-year storage life |
| Voltage | 3.0V |
| Battery capacity | 600mAh |
| Net weight of a single product | 17g |
| Materiaal | Stainless Iron,Lithium Manganese |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | instellen(2pcs)/Papieren koker |
| Mid-package quantity | 20 |
| M.Package | instellen/Doos met scheurstrip |
| Number of outer packs | 400 |
| Outer Package | set/carton |
| Quantity In Single Package | 2 pcs |
| EAN-code | 8433325365325 |
| Artikelnummer | B20107SB5 |