Specifications
| Product color | Black |
| Selling points description | The length of the hanging rope can be adjusted;Suitable for E27 lamp holders;Industrial vintage styling |
| Fitting | E27 |
| Wire | 2X0.75mm² |
| Cable length | 0.9m |
| Power | 60W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Suspension installation |
| Net weight of a single product | 465g |
| Life span | 6000h |
| Materiaal | Iron |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 8 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325287887 |
| Artikelnummer | B10303HB1 |