Specifications
| Product color | Pink |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Lithium batteries |
| The battery type | 18650 |
| Selling points description | 7 blades provide soft wind;5 wind speeds;270° adjustable grille;Bag buckle design;Bag buckle can be folded for desktop use;USB charging |
| Fan plate | 7 blades |
| Diameter of the grille | D75mm |
| Cable length | 0.195m |
| Power | 4.5W |
| Voltage | 3.7V |
| Speed setting | 5 settings |
| RPM | 7500r/min |
| Wind type | Normal wind |
| Powerful airflow | 3.86m/s |
| Applicable area | 1㎡ |
| Norm | VDE |
| Net weight of a single product | 130g |
| Materiaal | abs |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 100 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325409722 |
| Artikelnummer | B301013KO |