Specifications
| category | Slim Down Light |
| Model | Round |
| Product color | White |
| Light color | White light |
| Selling points description | White frame |
| Cable length | 15cm |
| Power | 12W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 80mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 1400lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 94W |
| EEI | E |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Installation method | Surface mounted |
| Net weight of a single product | 140g |
| Life span | 20000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | PP |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 40 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325210328 |
| Artikelnummer | B10405WGO |