Specifications
| category | Spot light |
| Model | SPOTLIGHT WITH FOUR LAMP HOLDERS |
| Product color | Black |
| Selling points description | Not include bulb;Suitable for GU10 lamp holders;Pin type bulbs, installed by a simple twist;Multi angles to adjust |
| Fitting | GU10 |
| Wire | 2X0.75mm² |
| Power | 80W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Ceiling mounting |
| Net weight of a single product | 716.7g |
| Life span | 20000h |
| Materiaal | Iron |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 12 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325289942 |
| Artikelnummer | B10303HN7 |