Specifications
| Product color | White |
| Light color | Warm light-Day light |
| Power | 18W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 0.097A |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 3000K-6500K |
| Luminous flux | 2000lm |
| CRI | Ra≥80 |
| PF | >0.7 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 126W |
| EEI | E |
| Safety level of luminaire | Current |
| Network configuration method | Bluetooth Mesh |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Installation method | Ceiling mounting |
| Net weight of a single product | 500g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 12500times |
| Materiaal | Acrylic,Cold-rolled sheet |
| Certificering | CE,RoHS,ERP |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 12 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325319922 |
| Artikelnummer | S10303NB8 |