Specifications
| Product color | White |
| Light color | White light |
| Selling points description | Multiple device connectivity;smart control |
| The maximum number of lamp connections | 20pcs |
| Power | 18W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 0.098A |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 2000lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | E |
| Network configuration method | Bluetooth Mesh |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -10℃~45℃ |
| Installation method | Surface mounted/Suspension installation |
| Net weight of a single product | 270g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 12500times |
| Materiaal | pc |
| Certificering | CE,RoHS,ERP |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 10 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325379568 |
| Artikelnummer | S103041I5 |