Specifications
| category | Resin table lamp |
| Product color | wit&grijs |
| Selling points description | Branch-shaped lamp body;Simple;TEXTILE FABRIC LAMPSHADE;Light source not included |
| Fitting | E14 |
| Cable length | 1.3m |
| Power | MAX.40W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 400g |
| Life span | 6000h |
| Materiaal | Resin |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 12 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325196912 |
| Artikelnummer | B10311PTR |