Specifications
| Model | J118 |
| Product color | Transparent |
| Light color | Warm light |
| Fitting | R7S |
| Power | 120W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 522mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 2900K |
| Luminous flux | 2250lm |
| CRI | Ra=100 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 360° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 156W |
| EEI | G |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~300℃ |
| Net weight of a single product | 16.8g |
| Life span | 2000h |
| Switching frequency | 8000times |
| Materiaal | Glass |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | instellen(2pcs)/Papieren koker |
| Mid-package quantity | 10 |
| M.Package | instellen/Krimpfolie |
| Number of outer packs | 240 |
| Outer Package | set/carton |
| Quantity In Single Package | 2 pcs |
| EAN-code | 8433325362997 |
| Artikelnummer | B10103R7U |