Specifications
| Product color | White |
| Light color | Warm light |
| Fitting | R7S |
| Power | 8W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 37mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 2700K |
| Luminous flux | 950lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 320° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 68W |
| EEI | E |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -15℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 46g |
| Life span | 15000h |
| Switching frequency | 50000times |
| Materiaal | Aluminum alloy,pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Mid-package quantity | 10 |
| M.Package | piece/Kraft box |
| Number of outer packs | 100 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325418076 |
| Artikelnummer | B101094C7 |