Specifications
| category | Low voltage string lights |
| Product color | Cable: dark green/Adaptor: black |
| Battery included or not | No |
| Light color | Warm light/Day light |
| Selling points description | 100led;5cm/led;8 Functions;Memory;Timer;Off |
| Lead length | L3m |
| Length of string lights | L5m |
| Match the height of Christmas tree | 120-150cm |
| Number of beads | 100LED |
| Power | MAX.3.6W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | II |
| Spacing of lamp beads | 5cm/LED |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 222.2g |
| Materiaal | Plastic,Copper |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/plastic box |
| Mid-package quantity | 8 |
| M.Package | piece/Heat shrink film |
| Number of outer packs | 48 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325380922 |
| Artikelnummer | B103031PM |