Specifications
| category | 3AA battery string lights |
| Model | Flat string lights |
| Product color | Cable: transparent/Battery box: transparent |
| Battery included or not | No |
| Light color | White light |
| Selling points description | 200led;10cm/led;2-6-3-5-4;20cm hanging distance;50 strips;8 Functions;Timer;Off |
| Lead length | L3m |
| Length of string lights | L10*W0.6m |
| Products spacing | 20cm/Spacing |
| Number of beads | 200LED |
| Voltage | DC1.5V*3 |
| Current | 80mA |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | III |
| Spacing of lamp beads | 10cm/LED |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 416.6667g |
| Materiaal | Plastic,Copper |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/plastic box |
| Mid-package quantity | 6 |
| M.Package | st./zak |
| Number of outer packs | 36 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325298180 |
| Artikelnummer | B10303K41 |