Specifications
| category | 3AA battery string lights |
| Product color | Cable: transparent/Battery box: transparent |
| Battery included or not | No |
| Light color | White light |
| Selling points description | 50led;10cm/led;on;Off;Twinkle |
| Lead length | L0.3m |
| Length of string lights | L5m |
| Match the height of Christmas tree | 120-150cm |
| Number of beads | 50LED |
| Voltage | DC1.5V*3 |
| Current | 80mA |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | III |
| Spacing of lamp beads | 10cm/LED |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 59.7222g |
| Materiaal | Plastic,Copper |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/plastic box |
| Mid-package quantity | 24 |
| M.Package | piece/Paper liner |
| Number of outer packs | 72 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325307851 |
| Artikelnummer | B10303KQ3 |