Specifications
| category | Tri-proof light |
| Product color | White |
| Light color | Natural white |
| Length | L0.6m |
| The maximum number of lamp connections | 12pcs |
| Number of beads | 48LED |
| Power | 18W |
| Voltage | 200-240V~ |
| Current | 130mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 4000K |
| Luminous flux | 2160lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | E |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 200g |
| Life span | 30000h |
| Switching frequency | 12500times |
| Materiaal | pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 30 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325295714 |
| Artikelnummer | B10401J8O |