Specifications
| category | Solar String Light |
| Product color | Bronze |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Ni-MH battery |
| The battery type | AA |
| Light color | Rood licht & groen licht & blauw licht & geel licht |
| Selling points description | 8 lighting modes |
| Solar panel size | L70*W70mm |
| Length of string lights | L10m |
| Power | 0.048W |
| Voltage | DC1.2V |
| Current | 40mA |
| Hg(mg) | Zero |
| Battery life | MAX.12h |
| Safety level of luminaire | III |
| Charging time | 4-6H |
| Solar panel power | 0.3W |
| Solar panel voltage | DC2V |
| Solar panel current | 150mA |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Outdoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Battery capacity | 800mAh |
| Net weight of a single product | 200g |
| Working duration | 12h |
| Materiaal | Plastic,Copper |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 50 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325286651 |
| Artikelnummer | B10202H8M |