Specifications
| category | LED shadowless connection purification lamp |
| Product color | White |
| Light color | Natural white |
| Length | L0.9m |
| The maximum number of lamp connections | 20pcs |
| Number of beads | 180LED |
| Power | 18W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 150mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 4000K |
| Luminous flux | 1800lm |
| CRI | Ra≥80 |
| PF | >0.5 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 100W |
| EEI | A+ |
| IK Protection | IK08 |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 541.7g |
| Life span | 35000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | piece/Heat shrink film |
| Number of outer packs | 12 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325207663 |
| Artikelnummer | B10402UXB |