Specifications
| Model | White frame |
| Product color | White |
| Light color | White light |
| Product thickness | 26mm |
| Number of beads | 48LED |
| Power | 40W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 180mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 4500lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 252W |
| EEI | E |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 1.2kg |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | Iron,Aluminum alloy,PS |
| Certificering | CE,RoHS,CB |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 6 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325198046 |
| Artikelnummer | B10406QHH |