Specifications
| Model | G95 |
| Product color | Clear |
| Light color | White light |
| Selling points description | Klassieke gloeilampvorm & LED-chip; 360 graden driedimensionaal licht; dispenser-technologie |
| Fitting | E27 |
| Power | 8W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 58mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 900lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.5 |
| Beam angle | 300° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 66W |
| EEI | E |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -10℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 51g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 12500times |
| Materiaal | Glass |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | piece/Blister packing |
| Mid-package quantity | 3 |
| M.Package | piece/Heat shrink film |
| Number of outer packs | 30 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325199074 |
| Artikelnummer | B10106QMB |