Specifications
| category | CLAMP LAMP |
| Product color | White |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Lithium batteries |
| The battery type | 18650 |
| Light color | Natural white |
| Cable length | 1m |
| Power | 2.5W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | DC5V |
| Current | 500mA |
| Color Temperature | 4000K |
| Luminous flux | 160lm |
| CRI | Ra≥80 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | G |
| Battery life | 30h |
| Safety level of luminaire | III |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | 0℃~40℃ |
| Battery capacity | 1200mAh |
| Net weight of a single product | 152g |
| Life span | 20000h |
| Materiaal | abs |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 60 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325295028 |
| Artikelnummer | B10311J06 |