Specifications
| Product color | Beige |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Rechargeable battery |
| The battery type | 18650 |
| Light color | Warm light |
| Selling points description | Three brightness settings |
| Power | 2W |
| Voltage | DC3.7V |
| Color Temperature | 3000K |
| Luminous flux | 170lm |
| CRI | Ra≥80 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Safety level of luminaire | III |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Battery capacity | 1200mAh |
| Net weight of a single product | 227g |
| Working duration | 3h |
| Life span | 25000h |
| Materiaal | abs |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 60 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325378073 |
| Artikelnummer | B105011JN |