Specifications
| category | Track light |
| Model | 2 wires track light |
| Product color | White |
| Light color | Natural white |
| Number of beads | 30LED |
| Power | 15W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 150mA |
| Frequentie | 50Hz |
| Color Temperature | 4000K |
| Luminous flux | 1700lm |
| CRI | Ra≥80 |
| PF | >0.5 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 24° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 80W |
| EEI | F |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Net weight of a single product | 280g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 15000times |
| Materiaal | Aluminum alloy |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 40 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325202200 |
| Artikelnummer | B10403QZO |