Specifications
| Model | Sensor types |
| Product color | White |
| Sensor type | Human body sensor |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Lithium batteries |
| The battery type | 21700 |
| Light color | White light |
| Selling points description | Equipped with body sensing function, in dark environment, the light turns on when someone approaches and turns off 20s after leaving |
| Type of solar panel | Monocrystalline |
| Solar panel size | L290*W350*H15mm |
| Cable length | Solar panel:5m/Light:3m |
| Power | 140W |
| Voltage | Lamp body: DC12V/Battery:DC3.7V |
| Current | 1120mA |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 1400lm |
| CRI | Ra≥70 |
| Beam angle | 90° |
| Hg(mg) | Zero |
| Battery life | MAX.14h |
| Safety level of luminaire | III |
| Sensing angle | 120° |
| Sensing distance | 5-8m |
| Charging time | 4-6H |
| Solar panel power | 15W |
| Solar panel voltage | DC5V |
| Solar panel current | 3000mA |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -10℃~50℃ |
| Battery capacity | 12000mAh |
| Net weight of a single product | 1.95kg |
| Stay on time | 20s |
| Life span | 30000h |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 3 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325403201 |
| Artikelnummer | B1020134U |