Specifications
| Product color | Black |
| Light color | Warm light-Day light |
| Selling points description | Retractable invisible fan blade design;DC30W silent pure copper motor;Stepless dimming and color adjustment;Timer function;With natural wind mode;Two-way rotation;Memory function |
| Fan plate | 3 blades |
| Power | Light:50W/Fan:28W/Module:48W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 390mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Luminous flux | 5300lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 307W |
| EEI | E |
| Speed setting | 6 settings |
| RPM | 180-255 r/min |
| Safety level of luminaire | Current |
| Maximum Volume | 50dB |
| Applicable area | 15-30㎡ |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -10℃~45℃ |
| Installation method | Suspension installation |
| Net weight of a single product | 5.3kg |
| Life span | 25000h |
| Materiaal | Iron,Copper,pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | piece/Kraft box |
| Number of outer packs | 1 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325409142 |
| Artikelnummer | B103133K7 |