Specifications
| category | Slim Down Light |
| Model | Square |
| Product color | White |
| Light color | Warm light |
| Selling points description | White frame |
| Cutout size | Φ140-150mm |
| Cable length | 15cm |
| Power | 15W |
| Voltage | 200-240V~ |
| Current | 92mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Luminous flux | 1200lm |
| CRI | Ra≥80 |
| PF | >0.5 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 100° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 140W |
| EEI | A+ |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Installation method | Flush mounted |
| Net weight of a single product | 272g |
| Life span | 20000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 30 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325210212 |
| Artikelnummer | B10405WGD |