Specifications
| category | Down Light |
| Model | Round |
| Product color | White |
| Light color | Natural white |
| Selling points description | White frame |
| Cutout size | Φ155-170mm |
| Number of beads | 33LED |
| Power | 20W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 95mA |
| Frequentie | 50Hz |
| Color Temperature | 4000K |
| Luminous flux | 1750lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 112W |
| EEI | F |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Flush mounted |
| Net weight of a single product | 250g |
| Life span | 30000h |
| Switching frequency | 20000times |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 18 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325292751 |
| Artikelnummer | B10405GOO |