Specifications
| category | Down Light |
| Model | Round |
| Product color | White |
| Light color | White light |
| Selling points description | White frame |
| Cutout size | Φ90-102mm |
| Number of beads | 20LED |
| Power | 10W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 50mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6000K |
| Luminous flux | 900lm |
| CRI | Ra≥80 |
| PF | >0.9 |
| Beam angle | 90° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 66W |
| EEI | A+ |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP44 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Flush mounted |
| Net weight of a single product | 180g |
| Life span | 30000h |
| Switching frequency | 20000times |
| Materiaal | pc |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 50 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325179090 |
| Artikelnummer | B10405CRS |