Specifications
| category | With switch |
| Product color | White and gray |
| Holes | 1WAY |
| Power | MAX.3680W |
| Voltage | 250V~ |
| Current | 16A |
| Frequentie | 50/60Hz |
| DF | ≥0.9 |
| Plug parameter | 16A 250V~ 2P+E |
| Socket parameter | 16A 250V~ 2P+E |
| IP Rating | IP20 |
| Norm | German standards |
| Environment | Indoor |
| Net weight of a single product | 64g |
| Materiaal | Casing: PP; Conductor: Copper |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | piece/Blister packing |
| Mid-package quantity | 6 |
| M.Package | piece/Paper liner |
| Number of outer packs | 144 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325360924 |
| Artikelnummer | B20102R4U |