Specifications
| category | Coin cell battery |
| Product color | Silver white |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Stainless steel rod |
| The battery type | CR2032 |
| Selling points description | All of the batteries are of high quality, lasting and durable;Stable voltage;Leak-proof technology;Mercury-free and environmentally friendly;Three-year storage life |
| Voltage | DC3.0V |
| IP Rating | IP20 |
| Norm | European standards |
| Environment | Indoor |
| Battery capacity | 210mAh |
| Net weight of a single product | 22.3g |
| Materiaal | Casing: Steel Sleeve; Chemistry: Lithium Manganese |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | instellen(5pcs)/Papieren koker |
| Mid-package quantity | 20 |
| M.Package | instellen/Doos met scheurstrip |
| Number of outer packs | 400 |
| Outer Package | set/carton |
| Quantity In Single Package | 5 pcs |
| EAN-code | 8433325365295 |
| Artikelnummer | B20107SB2 |