Specifications
| Model | Pendant light |
| Product color | Zwart&Goud |
| Light color | White light |
| Power | 36W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 0.1710A |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 4500lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 252W |
| EEI | E |
| Safety level of luminaire | II |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Suspension installation |
| Net weight of a single product | 1.16kg |
| Life span | 20000h |
| Materiaal | Iron,Aluminum alloy,Silicone |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 8 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325318796 |
| Artikelnummer | B10305N7O |