Specifications
| category | Integrated circuit LED strip light |
| Product color | Transparent |
| Light color | Red light |
| Selling points description | 8mm width of panel |
| Roll size | D310*H108mm |
| Length | L50m |
| Number of beads | 120LED |
| Power | 7W/m |
| Voltage | 220-240V~ |
| Frequentie | 50/60Hz |
| PF | >0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | A+ |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Indoor and outdoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 3.9kg |
| Life span | 20000h |
| Materiaal | pvc,Aluminum alloy,Copper |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 1 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325213008 |
| Artikelnummer | B10302XST |