Specifications
| category | Smart LED downlight |
| Product color | White |
| Light color | Warm light-Day light |
| Selling points description | Multiple device connectivity;Paired with a gateway for remote control;Suitable for corridor, room, and mall lighting without a main light source |
| Cutout size | Φ68-80mm |
| Power | 3W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 0.022mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Luminous flux | 300lm |
| CRI | Ra≥80 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | F |
| Network configuration method | Bluetooth Mesh |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~45℃ |
| Installation method | Flush mounted |
| Net weight of a single product | 52g |
| Life span | 30000h |
| Switching frequency | 15000times |
| Materiaal | PP,PS |
| Certificering | CE,RoHS,ERP |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 90 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325337018 |
| Artikelnummer | S10304PO2 |