Specifications
| Model | C37 |
| Product color | White |
| Light color | RGB+Warm light-Day light |
| Fitting | E27 |
| Power | 6.5W |
| Stand-by power consumption | ≤0.5W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 41mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | RGB+2700K-6500K |
| Luminous flux | 555lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.5 |
| Beam angle | 250° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 45W |
| EEI | F |
| Network configuration method | Bluetooth Mesh |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 30g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 12500times |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS,ERP |
| Unit package qty | 1 |
| Package | instellen(2pcs)/Kleurvak |
| Number of outer packs | 30 |
| Outer Package | set/carton |
| Quantity In Single Package | 2 pcs |
| EAN-code | 8433325325909 |
| Artikelnummer | S10301O3E |