Specifications
| Model | SF02 |
| Product color | zwart& wit |
| Battery included or not | No |
| Selling points description | App remote control;APP intelligent reminder: food shortage reminder, food jam reminder, low battery reminder, desiccant replacement reminder, transparent visual food storage bucket;Dual power supply system, in case of unexpected power outage, battery power supply can be activated;Equipped with an independent desiccant box to prevent food from getting damp |
| Power | 2W |
| Voltage | DC5V |
| Network configuration method | WiFi+Bluetooth |
| For | Dogs & cats |
| Volume | 6L |
| Net weight of a single product | 1.7kg |
| Materiaal | abs,Silicone,304 stainless steel |
| Certificering | CE,RoHS,FCC |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 8 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8719138217588 |
| Artikelnummer | S4010121Q |