Specifications
| Product color | White |
| Light color | Warm light/Natural light/Day light |
| Selling points description | 3-COLOR modulation settings;High light efficiency |
| Cutout size | 285*1185mm |
| Power | 28W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 0.17A |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 2700K/4000K/6500K |
| Luminous flux | 5040lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.9 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| EEI | C |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Installation method | Recessed mounted |
| Net weight of a single product | 1.5kg |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 50000times |
| Materiaal | Aluminum alloy,PS |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 6 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325391782 |
| Artikelnummer | B104062KY |