Specifications
| Model | White frame |
| Product color | White |
| Light color | White light |
| Selling points description | It is gentle on the eyes with no visible flicker.;The lamp has a patented shell design that emits light at a large angle, reducing dark areas. |
| Product thickness | 8mm |
| Number of beads | 55LED |
| Power | 12W |
| Voltage | 220-240V~ |
| Current | 100mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 1400lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 94W |
| EEI | E |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 270g |
| Life span | 50000h |
| Switching frequency | 10000times |
| Materiaal | Aluminum alloy,Acrylic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 10 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325182014 |
| Artikelnummer | B10406CTJ |