Specifications
| Product color | Black |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Lithium iron phosphate battery |
| The battery type | 18650 |
| Light color | White light |
| Type of solar panel | Monocrystalline |
| Solar panel size | L129*W139mm |
| Cable length | 2m |
| Power | 30W |
| Color Temperature | 6500K |
| Luminous flux | 300lm |
| CRI | Ra≥70 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Battery life | MAX.14h |
| Safety level of luminaire | III |
| Charging time | 4-6H |
| Solar panel power | 2W |
| Solar panel voltage | DC5V |
| Solar panel current | 400mA |
| IP Rating | IP65 |
| Environment | Outdoor |
| Working Temperature | -10℃~40℃ |
| Battery capacity | 1800mAh |
| Net weight of a single product | 530g |
| Life span | 20000h |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 24 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325323882 |
| Artikelnummer | B10201NY5 |