Specifications
| category | general bulb |
| Product color | White |
| Light color | Warm light |
| Fitting | MR16 |
| Number of beads | 9LED |
| Power | 4W |
| Voltage | AC/DC12V |
| Current | 450mA |
| Frequentie | 50/60Hz |
| Color Temperature | 3000K |
| Luminous flux | 320lm |
| CRI | Ra≥80 |
| DF | ≥0.7 |
| Beam angle | 120° |
| Hg(mg) | Zero |
| Incandescent Lamp Power | 30W |
| EEI | G |
| IP Rating | IP20 |
| Environment | Indoor |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Net weight of a single product | 18.6g |
| Life span | 25000h |
| Switching frequency | 15000times |
| Materiaal | pc |
| Certificering | CE,RoHS,UKCA |
| Unit package qty | 1 |
| Package | piece/Blister packing |
| Mid-package quantity | 5 |
| M.Package | piece/Heat shrink film |
| Number of outer packs | 50 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325176013 |
| Artikelnummer | B10107CMU |