Specifications
| Model | Round |
| Product color | Black |
| Battery included or not | Yes |
| The battery type | Lithium batteries |
| Light color | Warm light |
| Solar panel size | Φ103mm |
| Voltage | DC5.5V |
| Color Temperature | 3200K |
| CRI | Ra≥70 |
| Hg(mg) | Zero |
| Battery life | MAX.8h |
| Safety level of luminaire | III |
| Charging time | 4-6H |
| Solar panel power | 0.6W |
| Solar panel voltage | DC5.5V |
| Solar panel current | 109mA |
| IP Rating | IP66 |
| Environment | Outdoor |
| Battery capacity | 500mAh |
| Net weight of a single product | 178g |
| Materiaal | Plastic |
| Certificering | CE,RoHS |
| Unit package qty | 1 |
| Package | pc/box |
| Number of outer packs | 80 |
| Outer Package | pc/box |
| EAN-code | 8433325211578 |
| Artikelnummer | B10201WXM |